Ośrodek Galen Ortopedia to znana w całej Polsce poradnia ortopedyczna działająca od 2001 roku, która zajmuje się leczeniem chorób i uszkodzeń układu ruchu.

Ośrodek dysponuje poradnią ortopedyczną, diagnostyką obrazową w postaci rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej i radiologii cyfrowej RTG (dzięki współpracy z firmą HELIMED Sp. z o.o. Sp. komandytowa) oraz oddziałem szpitalnym z blokiem operacyjnym.

Specjaliści przeprowadzają proces diagnostyczno-leczniczy w sposób kompleksowy i na każdym etapie: rozpoczynając od wizyty pacjenta w gabinecie ortopedycznym, poprzez dokładną diagnostykę, w tym diagnostykę obrazową, zabieg chirurgiczny, dobór zaopatrzenia ortopedycznego, a kończąc na wizytach kontrolnych oraz konsultacjach i monitorowaniu przez ortopedów przebiegu rehabilitacji pacjenta.

Atutem ośrodka Galen w Bieruniu jest doświadczona i wykwalifikowana kadra z prof. Krzysztofem Fickiem na czele, która pomaga również w powrocie do zdrowia najlepszym polskim sportowcom.

Więcej szczegółów na stronie www.galen.pl

Dorota Czernichowska – Stanek mgr fizjoterapii

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Fizjoterapia, Certyfikowana Terapeutka Uroginekologiczna. Odbyła cykl szkoleń zakończonych egzaminem niemieckiej szkoły fizjoterapii i zaburzeń funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu Physio-Pelvica.

Wieloletni wykładowca i instruktor kursów z zakresu terapii manualnej oraz rehabilitacji mięśni dna miednicy. Posiada piętnastoletnie doświadczenie w pracy z pacjentami. Od 2005 roku prowadzi własny gabinet terapii manualnej i rehabilitacji REHAPELVICA w Krakowie. Przyjmuje dorosłych i dzieci z dolegliwościami ortopedycznymi oraz zaburzeniami uroginekologicznymi (w tym: nietrzymanie moczu o różnym podłożu, dolegliwości bólowe dna miednicy, dysfunkcje obszaru anorektalnego).

Podchodzę do terapii holistycznie, co oznacza, że traktuję człowieka jako system gdzie każda jego część jest połaczona z inną, wzajemnie na siebie wpływając. Dotyczy to zarówno sfery psychicznej jak i fizycznej. Współpracuję ze specjalistami z różnych dziedzin pozwala na bardziej efetywne leczenie.

Naszym partnerem jest również Centrum medyczne Liszki – wielospecjalistyczna przychodnia świadcząca szerokie spektrum usług medycznych zakresu lekarskich porad specjalistycznych, rehabilitacji, diagnostyki laboratoryjnej i USG. Oferta Centrum medycznego Liszki skierowana jest nie tylko mieszkańców gminy Liszki, Czernichów i Alwernia ale również do mieszkańców Skawiny, dzielnic Krakowa położonych blisko obwodnicy autostradowej takich jak Bronowice, Zwierzyniec, Ruczaj, Kliny Wola Duchacka, Bieżanów czy Kurdwanów. Dzięki obwodnicy nawet z okolic Placu Centralnego w Nowej Hucie do Liszek czas dojazdu wynosi około 30 minut!

Więcej informacji na stronie www.cmliszki.pl

Dr Mateusz Job – Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.

Specjalizację z zakresu Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu odbył w Klinice Chirurgii Urazowej i Ortopedii 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie. Aktualnie zatrudniony na stanowisku starszego asystenta i konsultanta w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Artroskopowego.

Pracując od wielu lat w Oddziale Ortopedii oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym codziennie spotyka się z licznymi schorzeniami narządu ruchu. W swojej pracy bardzo duży nacisk kładzie na diagnostykę ultrasonograficzną. Bierze udział w wielu szkoleniach w zakresie ortopedii, traumatologii oraz ultrasonografii narządu ruchu. Szczególną uwagę poświęca chirurgii rekonstrukcyjnej stawu kolanowego, stawu skokowego i deformacjom stopy.

Dr Mateusz zajmuje się takimi zagadnieniami jak: kontuzje sportowe, choroby narządów ruchu, złamania, chondromalacje, ból barku, ból kolana, ból biodra, ból rąk, ostroga piętowa, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, bóle kręgosłupa, ból stawu skokowego, niestabilności stawowe, paluch koślawy, paluch sztywny, konflikty stawowe.

„Jesteśmy specjalistami od corporate wellness i wellbeing – czyli kompleksowo dbamy o dobre samopoczucie w pracy. Oferujemy masaż biurowy work site z dojazdem do Twojej firmy oraz wszechstronnie dbamy o dobrostan Twoich pracowników. Pomagamy się rozluźnić, odstresować, poprawić stan zdrowia i nabrać siły na kolejne zawodowe wyzwania.

Zespół Bodywell poprzez wykorzystanie technik masażu klasycznego, masażu relaksacyjnego, stretchingu, akupresury i fizjoterapii połączonych w masaż biurowy work site, skutecznie łagodzi napięcia oraz sprawia, że ulga jest natychmiastowa.”

Więcej informacji na www.bodywell.pl

Fit by Step family fitness club to miejsce tak naprawdę dla każdego. Cała rodzina może wspólnie spędzić aktywnie czas w naszym klubie.

Fit by Step umiejscowiony w budynku dawnego kina Wolność to wyjątkowy zakątek na mapie Krakowa. Nie bez powodu w nazwie pojawiły się słowa „family fitness club”, bo jest to przestrzeń, gdzie ćwiczyć mogą całe pokolenia.

Z dbałością o atmosferę i wysoką jakość treningów każdego dnia troszczy się zespol Fit by Step o Wasze zdrowie, energię i dobre samopoczucie. Wiemy, jak ważne jest zadowolenie z własnego wyglądu, dlatego Fit by Step dba o Wasze piękno z każdej strony — począwszy od zajęć grupowych, gdzie łączą harmonijną pracę ciała i duszy, przez skuteczny trening w części siłowej po relaks w saunie i na drenażu limfatycznym.

Fit by step to klub, w którym w rodzinnej atmosferze zadbasz o siebie tak, żeby czuć się zdrowo i atrakcyjnie.

Więcej szczegółów na stronie www.fitbystep.pl

Zespół 13 dietetyków, w tym dietetycy kliniczni, sportowi i psychodietetycy, którzy stale podnoszą swoje kompetencje i aktualizują wiedzę. Pomagają poprawić zdrowie i zmienić sylwetkę dzięki prawidłowo dobranej i zbilansowanej diecie. Cechuje ich indywidualne podejście dostosowane do potrzeb klientów.

Ich skuteczna współpraca z pacjentem opiera się przede wszystkim na rozpoznaniu problemu, potrzeb i celów oraz dobraniu indywidualnego jadłospisu, który pomoże Ci jeść to co dla Ciebie najlepsze. Do diety dołączają listę zakupową na tydzień, która jest dużym ułatwieniem w trakcie zarówno planowania jak i gotowania posiłków. Dodatkowo wspólnie z pacjentem stale monitorują postępy i efekty diety.

Oferują również współpracę online, która jest równie prosta i efektywna co tradycyjna współpraca, między innymi dzięki temu, że pacjenci otrzymują nieograniczony dostęp do platformy, na której znajduje się nie tylko spersonalizowana dieta ale również porady i filmy edukacyjne.

Na swoim koncie posiadają już ponad 8000 zadowolonych pacjentów, których metamorfozy są naprawdę zaskakujące. To zespół, któremu warto zaufać i szybciej osiągać założone rezultaty.

który razem z Tobą zadba o to by Twoja współpraca przyniosła jak najszybsze a przede wszystkim trwałe efekty.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej https://dietetykanienazarty.pl/

MED-ART to nowoczesna i wysoce specjalistyczna placówka medyczna, gdzie znajduje się zarówno profesjonalnie wyposażona pracownia USG jak i gabinety specjalistyczne: ortopedyczny, reumatologiczny i neurologiczny. MED-ART tworzą doświadczeni i kompetentni specjaliści, którzy służą zarówno swoją niezaprzeczalną wiedzą, jaki serdecznym podejściem do każdego pacjenta.

Pracownia MED-ART świadczy usługi klasycznego badania USG narządów ruchu (bark, łokieć, nadgarstek, biodro, kolano, staw skokowy, ścięgno Achillesa), narządów wewnętrznych (jama brzuszna, tarczyca) i reumatologiczne rąk i stóp z oceną unaczynienia.

Priorytetem firmy jest zapewnienie wszystkim pacjentom kompleksowej opieki medycznej dlatego tez do współpracy zostali zaproszeni znani reumatolodzy, neurolodzy i rehabilitanci. MED-ART poprzez swój profesjonalizm, rzetelne diagnozy, poparte wysokim kwalifikacjami lekarzy, posiadanie zaawansowanego technologicznie sprzętu, gwarantuje dokładne przeprowadzenie badania w miłej i komfortowej atmosferze.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej https://medart.krakow.pl