ZAJĘCIA GRUPOWE

W grupie raźniej! Zorganizowane zajęcia dla małych grup to świetna alternatywa tradycyjnego treningu. Dzięki nim łatwiej będzie Ci się zmobilizować do działania, spędzisz czas w przyjemnej i wesołej atmosferze a dodatkowo Twój portfel nie obrazi się na Ciebie ;) Pamiętaj, że ruch jest najlepszym lekarstwem ,a w większości przypadków mamy go zdecydowanie za mało. Nawet pozornie niegroźne dolegliwości mogą przeobrazić się w chroniczny problem zdrowotny, zatem nie czekaj na rozwój sytuacji i weź sprawy w swoje ręce.

NAPRAW SWÓJ KRĘGOSŁUP

Kręgosłup jest wygięty w literę „S” i jeżeli jego krzywizny zachowują swój naturalny kształt, zarówno dyski jak i otaczające kręgi wiązadła i mięśnie są obciążone równomiernie. Segmenty, które odpowiadają za utrzymanie tej pozycji to miednica, klatka piersiowa i głowa, przy czym nieprawidłowe położenie tej ostatniej może być bezpośrednią przyczyną przemieszczenia się tych poniżej, dlatego przy bólach szyi lepiej umówić się na indywidualną wizytę.

Na naszych zajęciach zajmiemy się najczęściej dokuczającym odcinkiem lędźwiowym. Zaobserwowaliśmy, że osobom, które dokuczały bóle w tym odcinku pomogło przywrócenie kontroli nad położeniem klatki piersiowych względem miednicy. Ćwiczenia głębokich mięśni brzucha i wzmocnienie pleców są jednymi z etapów tego procesu. Jeżeli nagle zaczął dokuczać ci ból zlokalizowany w tym odcinku, zajrzyj na nasze zajęcia.

NAPRAW SWÓJ BARK

Bark, czyli staw ramienny, charakteryzuje się największą ruchomością spośród wszystkich stawów ludzkiego ciała. Jego budowę można w uproszczeniu podzielić na 3 segmenty: klatkę piersiową, która tworzy fundament dla mięśni kontrolujących ruchy łopatki, łopatkę, która dostarcza podstawę dla przyczepów mięśniowych odpowiedzialnych za ruch w stawie ramiennym, oraz kość ramienną.

Uważa się że błędy w kontroli ruchu łopatki są przyczyną minimum 60% wszystkich dolegliwości stawu ramiennego nie będących urazami, dlatego zajęcia te będą nakierowane na odbudowę jej stabilnego położenia. Jeżeli należysz do grona osób cierpiących na bóle w barku nieznanego pochodzenia, lub lekarz wspomniał podczas wizyty o odstającej łopatce, te zajęcia mogą być właśnie dla ciebie.

NAPRAW SWOJE KOLANO

Kolano stanowi łącznik pomiędzy stopą a tułowiem. Taki układ jest dla tego stawu niekorzystny, ponieważ przechodzące przez niego siły zależą od prawidłowego funkcjonowania obu tych segmentów. Badania sił napędowych podczas chodu wykazały że staw skokowy generuje 70% tej siły.

Prawidłowy rozwój siły mięśniowej nóg wymaga również wzmocnienia tułowia. Zadania na tych zajęciach zmuszają organizm do utrzymania odpowiedniego podziału sił. Jeżeli pojawia się u ciebie ból kolana, słyszysz trzaskające dźwięki wydobywające się z jego okolicy lub właśnie szykujesz się do regularnego biegania, te zajęcia zabezpieczą twoje kolana.

Trening HIIT

Trening HIIT (z angielskiego High Intensity Interval Training, czyli trening interwałowy o wysokiej intensywności) został opracowany z myślą o profesjonalnych sportowcach w celu przygotowania najlepszej formy przed zawodami.

Z czasem zaczął być stosowany także przez amatorów, przede wszystkim ze względu na dodatkowy efekt uboczny treningu – bardzo szybką redukcję tkanki tłuszczowej i budowanie tkanki mięśniowej. Poza tym poprawia ogólną kondycję – regularne wykonywanie interwałów wzmacnia serce i prowadzi do obniżenia tętna spoczynkowego dzięki czemu zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia. Jego dodatkową zaletą jest krótki czas ćwiczeń i prostota wykonania.